10 prostych zasad wg MT Cz.1

2011-01-03  Marek Trzaska

1. Nie wierz w wyliczanki; hodowca w 100% odpowiada za to jakie gołębie, w jakim gołębniku, wg jakiej metody chce prowadzić. Ile % hodowca, ile % gołąb, a ile %gołębnik jest już dawno nie aktualne.

2.Oko gołębia nic nie znaczy; Ci co selekcjonują i parują wg tej teorii nie są brani na poważnie, bo dlaczego mają kilkanaście-dziesiąt par rozpłodowych?? Wystarczyły by przecież 3-4.

3.Gołąb, który nie potrafi być zdrowy przez 365 dni w roku bez lekarstw musi ?odejść?.

4.Wszystko trzymaj wg prostych zasad; liczą się tylko dobre gołębie. Nie ma metod czy butelek, dzięki którym gołąb lot za lotem, rok za rokiem będzie leciał szybciej.

5.?Nie próbuj biegać zanim zaczniesz chodzić? ? to błąd popełniany przez początkujących; chcą zbyt wiele zbyt szybko. Ten sport wymaga cierpliwości.

6.Dobry gołębnik to podstawa dobrego zdrowia i kondycji. Ładny dla człowieczego oka bywa uciążliwy dla jego mieszkańców. Osobiście wolę średniej klasy gołębie w dobrym gołębniku i dobrej kondycji, niż super gołębie w kiepskim gołębniku i kiepskiej kondycji.

7.Bądź twardy i wymagający. Nie trzymaj kiepskiego gołębia bo ma super rodowód, super rodzeństwo, lub kosztował pieniądze; czasami nie obawiaj się jeść drogiej zupy; nie kupuj, jak masz problem pociągnąć za główkę.

8.Medykamenty zrobią z chorego zdrowego, ale nigdy ze złego dobrego.

9.Są tylko 2 rasy gołębi; dobre i złe, z tym że tych pierwszych jest zbyt mało, a tych drugich zbyt wiele.

10.Pewnie nie wszystko co tu napisałem jest prawdą, ale też do końca nie jest aż takie złe, skoro prowadzi do małych sukcesów.
© C O P Y R I G H T S 2009: WWW.SUPERHODOWCA.PL

1000904